Elipse™ Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

 

Elipse Mide Balonu herhangi bir cerrahi bir işlem olmadan, endoskopi ve anestezi uygulaması yapılmadan kullanılabilen Dünyanın ilk ve tek mide balonudur.

Elipse Mide Balonu, silicon mide balonlarına kıyasla %85 daha incedir. İnce ve esnek yapısıyla bir kapsüle sığdırılacak kadar küçültülmüştür.
Kapsülün içerisinde sıkıştırılmış bir şekilde duran balon, bir bardak su ile yutulur. Balonun mideye ulaştığı abdominal x-ray ile teyit edildikten sonra balon 550ML’ye kadar şişirilir ve kapsüle bağlı olan şişirme kateteri yavaşça çekilerek ağızdan çıkartılır.

Bu uygulama esnasında endoskopi yada anestezi uygulamasına gerek yoktur. Balon uygulaması yaklaşık 20 Dakikalık bir işlemle tamamlanır.

Balon 16 hafta boyunca midede kalır. 16 haftalık sürenin sonunda balonun boşaltım kapakçığı kendi kendine açılarak balon söner ve doğal yollarla vücuttan atılır. Balonun sönmesi ve doğal yollarla atılması esnasında herhangi bir medikal işlem gerekli değildir.*

 

Elipse™ Balonla Ne Kadar Zayıflanır?

Yapılan çalışmalar ve tüm Dünyadaki Elipse  Mide Balonu kullanıcılarının sonuçları, 16 haftanın sonunda yaklaşık 13-15kg arasında bir kilo kaybının görüldüğünü göstermektedir. 

Elipse Mide Balonu uygulamasına ek olarak, Diyetisyen kontrolünde, kişiye uygun bir diyet ve davranış terapisi ile uygulanması durumunda 25-30kg’a varan kilo kaybı sağlanabilir.

Hacim Önemli midir? Elipse Balon Neden 550ML’ye kadar şişirilir.

Elipse Balon 550ML’ye kadar şişirilmektedir. Allurion Elipse medikal uzmanlarının yaptığı çalışmalar 550ML hacmindeki balonların ideal kilo kaybını desteklediği göstermiştir. Klinik çalışmalarda, 550 ML’nin üzerinde, 900MLye kadar şişirilen balonların anlamlı ek bir kilo kaybı katkısı sağlamadığı görülmüştür.

Elipse Balon Neden 4 Ay sonra Vücuttan Atılır?

Yapılan çalışmalar, belirgin kilo kaybının (Toplam kilo kaybının %80’ninin), Balon kullanımının ilk 3 aylık döneminde gerçekleştiği, 4 aylık dönemden sonra Balonun, toplam kilo kaybına anlamlı katkıda bulunmadığı gözlemlenmiştir.

mide-balonu