fbpx

Kıbrıs Postası

22 Ekim 2017 – Kıbrıs Postası

Ünlü cerrah Prof. Dr. Nurullah Bülbüller, KKTC’li hastalarıyla buluştu:

“Kıbrıslı kardeşlerimiz de obezitede çaresiz değil”

Türkiye’nin tanınmış obezite cerrahlarından Prof. Dr. Nurullah Bülbüller, KKTC’li hastalarıyla Lefkoşa’da bir araya geldi. Obezite cerrahisinin uygulanma alanlarını da anlatan Bülbüller, “Kıbrıslı kardeşlerimiz de obezitede çaresiz değil. Evet bu bir ameliyat ve küçük de olsa riskleri var ama inanın, obez yaşamdan daha az riskli” diye konuştu.

Prof. Bülbüller, “Sizin kendi aranızda iletişime geçmenizi ve birbirinizle dayanışma içinde olmanızı istiyoruz. Tecrübelerinizi paylaşmanız, ameliyat sonrası süreç için çok önemli” diye konuştu.

Türkiye’nin tanınmış obezite cerrahlarından Prof. Dr. Nurullah Bülbüller, KKTC’li hastalarıyla Lefkoşa’da bir araya geldi.

Bülbüller, hastalarının tümünü bir arada sağlıklı görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Obezitenin tüm dünyada büyük bir sorun haline geldiğine vurgu yapan Bülbüller, buna karşın obezite cerrahinin de her geçen gün geliştiğini ifade etti…

Obeziteye karşı sadece ameliyatın değil; hastalar arası iletişimin de önemli bir rolü olduğunu belirten Bülbüller,  KKTC’deki hastalarını bir araya getirmek için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Prof Bülbüller, “Sizin kendi aranızda iletişime geçmenizi ve birbirinizle dayanışma içinde olmanızı istiyoruz. Tecrübelerinizi paylaşmanız, ameliyat sonrası süreç için çok önemli” diye konuştu.

Obezite cerrahisinin oldukça ciddi bir alan olduğunu vurgulayan Bülbüller, Türkiye’de son yayımlanan genelge ile artık her doktorum bu ameliyatı yapamayacağını da anlattı.
Bülbüller, bu konuda Kıbrıs’ta da bir durum değerlendirmesi olabileceğini ifade etti.
Obezite cerrahisinin uygulanma alanlarını da anlatan Bülbüller, “Evet bu bir ameliyat ve küçük de olsa riskleri var. Ama inanın, obez yaşamdan daha az riskli” diye konuştu.

  İleri laparoskopik cerrahi uygulamaları, obezite ve diabet cerrahisi, meme ve gastrointestinal sistem kanser cerrahisi ve robotik cerrahi ilgi alanlarını oluşturmaktadır.
  Özellikle obezite cerrahisinde ( sleeve gastrektomi ve gastrik by pass) Antalya’da,  gerçekleştirdiği 2000’in üzerinde vaka ile geniş ve başarılı seriye sahiptir. Aldığı eğitimle Da Vinci robotu kullanma sertifikasına sahip olup, robotik olarak bu ameliyatları da gerçekleştirmektedir.

  Adres
  Lara Anadolu Hastanesi
  +90 532 415 37 49
  +90 533 405 25 07