Revizyonel cerrahi nedir? 

Daha önce obezite cerrahisi geçirmiş bir hastanın yetersiz kilo vermesi  yeniden kilo alması veya bu yapılan cerrahiye bağlı bazı olumsuz durumlar yaşaması sebebiyle  yapılacak olan düzeltici ikincil obezite cerrahisine revizyonel cerrahi adı verilir. 

Obezite cerrahisi gün geçtikçe daha yaygın olarak gerçekleştirmektedir. Hal böyleyken, bu operasyonların revize edilmesi ve / veya onarılması ihtiyacı da paralel olarak artmaktadır.

Revizyonel bariatrik cerrahiyi düşünüyorsanız, başlamanıza yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçin.

Mesleki Deneyim

Revizyonel bariatrik cerrahinin, teknik olarak oldukça zor ve karmaşık olması ve yüksek komplikasyon oranı nedeniyle gerçekleştirilmesi zordur. Revizyonel işlemlerle ilişkili riskler bazı durumlarda birincil / ilk kez bariatrik işlemlerden 10 kat daha fazladır.

Bununla birlikte, revizyonel operasyonların çoğunluğunun sonucu, deneyimli bir bariatrik cerrahi ekibi tarafından yapıldığı takdirde sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür

Asıl operasyonu başka bir cerrah yaptıysa revizyonumu yapar mısınız?

Kesinlikle. Revizyonel bariatrik cerrahi uzmanlık alanlarımızdan biridir, Bu nedenle hastalarımızın ilk obezite ameliyatlarının farklı bir cerrah tarafından yapılmış olması yaklaşımımızı ve tedavimizi değiştirmeyecektir.

    yüzyüze ilk görüşme ücretsizdir.